Úterý 19. 3. 2024

Vstáváme bzro brzičko, abychom měli Petru bez lidí. Místní předpověď je o dost horší než říká naše oblíbená aplikace. A má pravdu. Mlha, zima, vítr chybi jen déšť. Markův včerejší příslib, že ráno bude dobrej, je ten tam. Vyjíždíme sice společně, procházíme soutěskou k "Pokladnici", kde zuřivě jezdí žlutý, hlučný a smrdutý bagr.Od "Amfiteátru" se musí Marek vrátit domů  do postele.Zůstávám sama na trase. Původní záměr vydrápat se po 800 schodech na vyhlídku nad Pokladnici mi překazí zavřená brána. Vybírám si z mapy vhodnou jinou trasu a stoupám jinými schody vzhůru do mlhy.
Potkávám jen jednu dvojici. Výhledy jsou pěkné, ale mlha fotkam moc neprospívá. Tak jich mám jen pár.  
Dávám si čaj s mátou a vracim se k Pokladnici, kde vidím v mapě cesticku nahoru na vyhlídku. V terénu je nástup jak k ferratě, začíná pršet a uklouznout někde na skále se mi moc nechce. Přemýšlím. Paní, co obsluhuje zachody na mě volá, že cesta je zavřená. Tak to už toho mám tak akorát. Kašlu na Petru, jdu domů ke kamnům. Marek má horečku. Tak trochu "Den Blbec". Pro večeři si jdeme do "Bedouino". Dáváme si "Schavarma", vlastně je to Twister. Diky Ramadánu je to tady s jídlem a pitím fakt na levačku. Pro dnešek "konc zvonec" a zitra zase bude svítit slunko.❣️

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Čtvrtek 14. 3. 2024

Neděle 17. 3. 2024

Pondělí 18. 3. 2024